Polish Vodka

To content | To menu | To search

Polska wódka - nuta historii

gin-2300125_960_720.jpgPolska kojarzy się wielu obcokrajowcom z wódką. Nie ma co ukrywać, że to właśnie ten rodzaj alkoholu jest w naszym kraju najbardziej popularny. Podczas gdy za granicą ceny wódki dorównują tym, które trzeba zapłacić za whisky, w kraju można ją kupić praktycznie za grosze. W naszym kraju nie ma imprezy bez tego rodzaju alkoholu. Wódka łączy ludzi i sprawia, że lepiej się bawią. Jest symbolem tradycyjnych wesel i uroczystości rodzinnych. Sytuacja nie zmienia się od kilkuset lat. Wódkę pili już nasi dziadkowie i pradziadkowie. Polska wódka to tradycja, dlatego warto dowiedzieć się o typowo krajowych wyrobach czegoś więcej.

Continue reading...

Jak odróżnić polską wódkę od zagranicznych podróbek?

Polacy jako naród są znani z zamiłowania do napojów wysokoprocentowych. Ich rodzaje bywają różne. Mało kto jednak decyduje się na zastąpienie tradycyjnego piwa czy kieliszka czystej kolorowym drinkiem. Okazuje się, że statystyczny Polak wypija w ciągu roku ponad 10 litrów czystego alkoholu. Przyjęło się, że warto sięgać po rodzime produkty, tak aby napędzać gospodarkę i pomagać małym producentom. Wbrew pozorom jednak, chociażby dostępność polskiej wódki jest dosyć ograniczona.

Continue reading...

Co warto wiedzieć o luksusowych alkoholach?

alcohol-1961542_960_720.jpg Wykwintne trunki od zawsze cieszą się niesłabnącym powodzeniem, ponieważ ich wartość doceniają nie tylko koneserzy, ale także osoby, które chcą sprawić radość komuś bliskiemu. Luksusowe alkohole to jeden z najlepszych pomysłów na prezent, gdyż z jednej strony pozwala na spełnienie marzeń o obdarowaniu wybranej osoby czymś absolutnie wyjątkowym. Z drugiej zaś strony jest to okazja do sprawienia komuś prezentu, na który normalnie taka osoba by sobie nie pozwoliła. Nie każdy bowiem może pozwolić sobie na większy wydatek w celu zakupu wysokiej jakości alkoholu. Taki prezent może zatem wywołać wielką radość i uśmiech.

Continue reading...