Polska wódka? To tylko pozory

caipirinha-599513_960_720.jpgWódka to jeden z ulubionych alkoholi Polaków. Wynika to przede wszystkim z wieloletniej tradycji. Ludzie piją ją na co dzień i od święta, nawet w najważniejszych momentach takich jak na przykład wesele. W dzisiejszych czasach wybór marek trunku jest ogromny. Poszczególne rodzaje różnią się od siebie smakiem, sposobem przygotowania, a także ceną. Wiele nazw wódek typowo polskich jest mylących. Pan Tadeusz, Krupnik czy Żubrówka sprawiają wrażenie rodzimych nazw, a co za tym idzie produktów. W rzeczywistości jednak, marki te od dawna należą do zagranicznych firm.

Firmy rosyjskie Firma CEDC zajmuje się produkcją wódki od ponad dwudziestu lat. Jakiś czas temu została jednak wykupiona przez rosyjską firmę. Tym samym wódki takie jak Soplica, Żubrówka czy Absolwent nie są już typowo polskie. Mimo to nadal zajmują wysokie miejsca w rankingach sprzedaży.

Firmy francuskie Wódki takie jak Krupnik, Sobieski czy Balsam Pomorski należą aktualnie do francuskiej marki Belvedere Group. Mimo to produkuje się je w kraju. Podobnie jak w przypadku innych podobnych sytuacji, kraj pochodzenia właściciela firmy nie ma wcale wielkiego znaczenia jeśli chodzi o skład, smak i inne walory trunku. Polska wódka jest więc na wyciągnięcie ręki.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.polishvodka.com.pl/index.php?trackback/4

This post's comments feed