Polish Vodka

To content | To menu | To search

Polska wódka - nuta historii

gin-2300125_960_720.jpgPolska kojarzy się wielu obcokrajowcom z wódką. Nie ma co ukrywać, że to właśnie ten rodzaj alkoholu jest w naszym kraju najbardziej popularny. Podczas gdy za granicą ceny wódki dorównują tym, które trzeba zapłacić za whisky, w kraju można ją kupić praktycznie za grosze. W naszym kraju nie ma imprezy bez tego rodzaju alkoholu. Wódka łączy ludzi i sprawia, że lepiej się bawią. Jest symbolem tradycyjnych wesel i uroczystości rodzinnych. Sytuacja nie zmienia się od kilkuset lat. Wódkę pili już nasi dziadkowie i pradziadkowie. Polska wódka to tradycja, dlatego warto dowiedzieć się o typowo krajowych wyrobach czegoś więcej.

Continue reading...

Jak odróżnić polską wódkę od zagranicznych podróbek?

Polacy jako naród są znani z zamiłowania do napojów wysokoprocentowych. Ich rodzaje bywają różne. Mało kto jednak decyduje się na zastąpienie tradycyjnego piwa czy kieliszka czystej kolorowym drinkiem. Okazuje się, że statystyczny Polak wypija w ciągu roku ponad 10 litrów czystego alkoholu. Przyjęło się, że warto sięgać po rodzime produkty, tak aby napędzać gospodarkę i pomagać małym producentom. Wbrew pozorom jednak, chociażby dostępność polskiej wódki jest dosyć ograniczona.

Continue reading...

Luksusowe alkohole – prezenty, forma lokowania kapitału

Wykwintne trunki od zawsze cieszą się niesłabnącym powodzeniem, ponieważ ich wartość doceniają nie tylko koneserzy, ale także osoby, które chcą sprawić radość komuś bliskiemu. Luksusowe alkohole to jeden z najlepszych pomysłów na prezent, gdyż z jednej strony pozwala na spełnienie marzeń o obdarowaniu wybranej osoby czymś absolutnie wyjątkowym, z drugiej natomiast może być przeznaczony na różne okazje. Luksusowe alkohole to nie tylko trunki lubiane i cenione, ale także wyroby niezwykle oryginalne, unikatowe, eleganckie, dzięki którym niejednokrotnie można zaskoczyć zarówno gości, jak i domowników.

Continue reading...